Menü Bezárás

A gyászoló özvegy megtalálja férje régi iratait, kiderült, hogy párja 64 éven át hazudott neki

Megdöbbentő titok, észbontó részletek és  kérdések, amelyekre soha nem kaphatott választ – egy özvegyasszony élete a feje tetejére állt, amikor megtalálta férje régi iratait. Vajon valóban felkészült az igazságra?

Elképzelhetetlen fordulatot vett egy nő élete, aki azt hitte, mindent tud az élettársáról, mikor egy váratlan felfedezést tett.

Biztos volt benne, hogy ismeri azt a férfit, akit férjének nevezett. Évekkel később azonban mindenben kételkedni kezdett, és azon tűnődött, miért tartott olyan sokáig, mire rájött a dolgokra.

A CSALÁDOS FÉRFI

Audrey és Glyndwr Phillips boldog házasságban éltek, és szerették egymást. A délnyugat-angliai Trowbridge-ből, Wiltshire-ből származó pár boldog házaséletet élt. Glyndwr építőmérnök volt, aki játszott a helyi focicsapatában, és viszonylag normális és teljes életet élt családapaként.

Phillipséknek két gyermekük, öt unokájuk és három dédunokájuk született. Az életük tökéletes volt, egészen addig, amíg tragédia nem történt. Glyndwr 2015 januárjában, 83 éves korában Parkinson-kórban halt meg.

Audrey 64 évig volt Glyndwr felesége, és férje halála lesújtotta. Hiányzott neki a lelki társa, és a szívszorító fájdalom és a veszteség miatt vergődött. Az özvegy számára természetes volt, hogy sétát tesz az emlékek útján.

EGY KÜLÖNÖS FELFEDEZÉS

A Trowbridge-i asszony felidézte azokat az időket, mikor férje hosszabb ideig távol volt, de akkor még nem fordított rá nagy figyelmet. Audrey elmagyarázta:

“Soha nem volt gyanús, amikor hosszabb ideig távol volt, mivel elég sokat dolgozott otthonról távol”.

A gyászoló özvegynek fogalma sem volt arról, hogy elhunyt férje kettős életet élt – ezt a titkot a sírba is magával vitte. 2017-ben Audrey olyasmire bukkant, ami megdöbbentette, és felfedte elhunyt párja titkos életét.

FÉRJE TITKOS SZEMÉLYAZONOSSA

Az akkor 85 éves nő férje iratainak rendezése közben olyan dokumentumokat talált, amelyek a férfi ’40-es, ’50-es és ’60-as évekbeli kettős életét bizonyítják – miután összeházasodtak. Kiderült, hogy Glyndwr több volt, mint építőmérnök és családapa.

A dokumentumok szerint “kém” lett belőle, amikor ’44-ben fotografikus memóriája miatt kiválasztották az iskolából. Ezután a XX. hadműveletnek kezdett dolgozni.

“A KAPITÁNY”

A művelet az MI5 kémelhárítási projektje volt, amelynek keretében a britek náci ügynököket használtak Nagy-Britanniában, hogy félretájékoztassák a németeket.

Glyndwrt a brit hírszerzés egy olyan tagja szervezte be, akit csak “a Kapitány” néven ismertek. Arra képezték ki, hogy “tizenöt lábszor tizennyolc hüvelyk” betoncsöveken keresztül kússzon be a börtönökbe, hogy beszéljen a német hadifoglyokkal, majd másszon vissza.

TOVÁBBI MEGDÖBBENTŐ RÉSZLETEK

“A Kapitány” Glyndwr apjának engedélyét kérte, az egyetlen másik személyt, aki tudott a titkos munkájáról. Egy szigorúan titkos küldetésre is elküldték egy cornwalli helyre – ami Audrey számára hihetetlenül meghökkentő volt. Elmondta:

“Azt írta, hogy az egyik küldetése egy Portwrinkle nevű helyen volt Cornwallban. Nem tudtam elhinni, amikor ezt olvastam. Azt sem tudtam, hol van Portwrinkle. Utána kellett néznem.”

Audrey megdöbbent, miután megdöbbentő részleteket tudott meg elhunyt férje titkos életéről. Megtudta, hogy még a háború után sem ért véget Glyndwr titkos küldetése, és “a Kapitány” egész felnőtt életében – még a házassága után is – részese volt életének.

AZ ÉLETE TÖRTÉNETE

A nyugalmazott asszony megdöbbentő élettörténetét a “XX hadművelet és én” című könyvben tette közzé: Volt választásom?” címmel. Elárulta:

“Nagyon feledékeny voltam. Annyi kérdésem van most, amelyekre valószínűleg soha nem kapok választ. Miért nem tudtam róla?”

Audrey visszaemlékezett, hogy a férje mindig egy fiókban tartotta a papírokat, és időnként elővette őket, hogy frissítse az írásait, de soha nem engedte meg, hogy elolvassa el őket. Történetében Glyndwr elmondta, hogyan toborozta be őt “a Kapitány” az ország minden tájáról érkező 20 fiatal közé.

“VAN VÁLASZTÁSOM?”

Glyndwr korához képest kicsi volt, és szerette a lovakat. Még arra is rávették, hogy hetente két délutánonként tornaterembe járjon, ahol önvédelmet tanult, hogy felkészüljön a hírszerzés által kijelölt feladatok végrehajtására.

“A Kapitány” Glyndwr felnőttkorában három alkalommal jelent meg. Minden alkalommal más-más feladattal érkezett, és Glyndwr minden alkalommal leírta, hogy megkérdezte tőle: “Van választásom?”.

Még csak 18 éves volt, mikor a kapitány 20 fontot fizetett neki azért, hogy segítsen elfogni két kémet – ami akkoriban kétheti bérnek felelt meg. Audrey azon tűnődött, hogy a férjének volt-e más fizetett munkája is.

ÖSSZERAKNI A RÉSZLETEKET

Audrey visszaemlékezett egy esetre, amikor rendőrök jelentek meg náluk, Glyndwr pedig rájuk kiabált, és egy másik szobába lökte őt. Az idősebb nő szerint egy “kicsit felkavarodott a gyomra”, mikor megfejtette férje furcsa viselkedésének összefüggéseit.

Továbbá, amikor Glyndwr egy másik cornwalli munkáról írt, bevallotta, hogy megkérdezte “a Kapitányt”: “Mit mondjak a feleségemnek?”

“Most visszatekintve arra gondolok, hogy milyen élete lehetett, és hogyan viselt el engem”.

Audrey egyetértett azzal, hogy bár a férje nem volt egy zárkózott ember.

Az élet tele van végtelen meglepetésekkel, és ez a történet egy emlékeztető arra, hogy a sors néha olyan megdöbbentő részletekkel és lélekemelő titkokkal leselkedik ránk, amelyeket talán soha nem is gondoltunk volna.