Az első és legfontosabb dolog, mielőtt elindulnánk medvehagymát gyűjteni, hogy tájékozódjunk alaposan kinézetéről ugyanis levele szinte megszólalásig hasonlít a mérgező gyöngyvirághoz. Nézzünk utána melyik hogyan néz ki. Egy biztos, a medvehagyma levelét, ha kicsit megtörjük, érezni fogjuk átható fokhagyma illatát.
Fotó: Gerwin Sturm/Flickr.com
Ha mégsem bízunk teljesen önmagunkban, akkor vásároljuk meg a piacon, vagy már a nagyobb áruházak zöldséges standján is be lehet szerezni.
Semmiképp ne hagyjuk ki, hiszen nagyon fontos egészségügyi hatásai vannak:
1. Erős méregtelenítő
Sok benne az antioxidáns, vitamin és ásványi anyag. Tartalmaz C-, D-, A-, B-vitamint, cinket, vasat, káliumot, nátriumot, és illóolajakat.
2. Erősíti az immunrendszert
Magas hatóanyag tartalmának köszönhetően támogatja a legyengült szervezetet, és hosszútávon erősíti meg az immunrendszert. Ha tehetjük, inkább nyersen fogyasszunk, joghurttal, olívaolajjal elkeverve. C-vitamin tartalma miatt megvéd a náthától, fertőzésektől.
3. Gyulladáscsökkentő
Ajánlott visszértágulat, trombózis, és különböző érrendszeri betegségek esetén fogyasztani.
4. Segítségével megelőzhető az emésztőrendszeri daganat kialakulása
Rostokban és vitaminokban gazdag, ezért rendszeres fogyasztása által megelőzhető a gyomor-, vastagbél-, és végbélrák. Táplálkozási szakértők szerint a napi ételadagunk legalább fele zöldség kellene legyen.
5. Húgyúti betegségek ellen
Serkenti a vizelet kiválasztódást, antibakteriális és vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Erősebb húgyúti fertőzés esetén ajánlott egy hónapon keresztül naponta négyszer egy-egy evőkanál medvehagyma tinktúrát fogyasztani. Szintén ez a kúra ajánlott a vesekő megelőzésére is.
6. Erősíti az idegrendszert
Serkenti az agyi vérkeringést, ezáltal javítja a memóriát, nyugtat, és segítségünkre lehet álmatlanság ellen is. Ajánlott tavaszi fáradtság, depresszió, és szellemi túlterheltség estén is.