Menü Bezárás

A birsalma tea regenerálja a májsejteket, méregteleníti a szervezetet és kiváló megfázás ellen

A birsalma minden része felhasználható terápiás célokra: a levelek, gyümölcsök, magvak, a gyümölcs szára, sőt, még a birsalmafa fiatal ágainak kérge is.

Magas víztartalmával (70-72%), cukortartalmával (6-13%), vitamintartalmával (A-vitamin, B-vitaminok, köztük B3-vitamin, vagy niacin) és ásványi anyag tartalmával (kalcium, vas, foszfor, kálium) a birsalma rendkívül jó hatással van az egészségre, akár természetes gyógyszerként, akár desszertek készítéséhez használjuk.

A birsalma infúzió, főzet, emulzió vagy gyógyszerlikőr formájában gondoskodik az emésztőrendszer egészségéről, a légzési problémákról, de az égési sérülésekről vagy az ekcémáról is.

A leveléről sem szabad megfeledkezni. Ez szerves savakat tartalmaz, amelyek közül a kininsav koncentrációja a legmagasabb (kb. 72%), ezt követik a citromsavak (kb. 13%), az oxálsav, az almasav, a fumársav és a sikimisav.

A birsalma levelében számos más, bizonyítottan antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású fitokémiai vegyület, például kvercetin és rutin is található.

A legújabb japán vizsgálatok kimutatták, hogy a birsalma fontos vírusölő anyagokat is tartalmaz, amelyek fontos szerepet játszanak a vírusos májgyulladás (hepatitis) eseteivel való küzdelemben.

A birsalmalé és a nyers birsalma a legjobbak a máj- és hasnyálmirigy-betegségek kezelésére. Az almalével vegyített birsalmalé előnyösen hat a hasnyálmirigy működésére.

A birsalma levele megszárítva kiválóan alkalmas teának, amivel különféle betegségeket kezelhetünk. Például magas vérnyomás esetén a birsalmalevélből készült tea segít szabályozni a vérnyomást.

Ugyanakkor a birsalmalevélből készült tea szívelégtelenség és májbetegségek kezelésére is használható. A szív- és érrendszeri betegségben szenvedők számára a tea és a friss gyümölcs egyaránt előnyös lehet.

A tea a birsalma levelekben található sok vitamin miatt idegesség, depresszió, izgatottság, álmatlanság kezelésére is alkalmas lehet. A levelekben és a gyümölcsben található anyagoknak nyugtató és antidepresszáns hatásai vannak.

Emellett a birsalma leveléből készült tea, de a friss gyümölcs is hasznos lehet diéta esetén, mivel vízhajtó és tisztító tulajdonságokkal rendelkezik.

Tehát segít eltávolítani a méreganyagokat a szervezetből és a felesleges kilóktól is megszabadulhatunk. Tulajdonképpen az ősz a legjobb időszak a fogyókúrára, mert ilyenkor annyi friss zöldség és gyümölcs áll a rendelkezésünkre, ami segíthet a méregtelenítésben és a fogyásban.

A kínasav, az almasav, az oxálsav és a citromsav tartalma miatt a birsalma leveleit intenzíven tanulmányozzák a biokémiai szakemberek. A levelek egyéb fitokémiai anyagokat is tartalmaznak, gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatással.

A cukorbetegség is szabályozható birsalmalevélből készült tea fogyasztásával. Egy evőkanál szárított birsalmalevél egy kanna vízhez három adagban fogyasztva tökéletes lehet erre a célra.

Kiváló orvosság megfázás, influenza és gyomor-bélrendszeri fertőzések ellen.

A birsalma megfázás és influenza elleni jótékony hatásairól is ismert, a leveléből készült tea pedig természetes gyógymód lehet szamárköhögésre. Ugyanakkor vannak, akik asztmás rohamok esetén is alkalmazzák.

A birsalma hasznos gyomor-bélrendszeri fertőzés vagy hasmenés esetén is. Ehhez 5 gramm birsalmalevélre öntsünk 200 ml forrásban levő vizet. A főzetet további 20 percig tartsuk gőzfürdő felett. Ezután hagyjuk kihűlni, öntsük egy palackba, és öntsünk még hozzá felforralt és kihűtött vizet. Ebből a főzetből vegyünk be naponta háromszor 2 evőkanállal.

A birsalmalevélből készült tea kiváló gyógymód a korpásodás ellen, de használhatjuk a haj megerősítésére és táplálására is.