Menü Bezárás

A szülők kiköltöztek a városból, hogy régimódi elvek alapján neveljék a gyerekeiket

A kanadai Gregory házaspár szeretett volna igazi régimódi gyerekkort biztosítani a gyerekeinek, ezért eladták városi házukat, és egy faházba költöztek Alberta tartományban.

„Amikor visszatekintünk a saját gyerekkorunkra, a legtöbb ember az egyszerűséget vagy az egyszerűbb időket emlegeti” – mondta a tartalomkészítő Chantal Gregory. „A mostani idők tagadhatatlanul mások, és én szeretnék mindent megtenni, amit csak tudok, hogy megóvjam a gyerekeim ártatlanságát, és hagyjam, hogy egyszerűen csak élvezzék a gyerekkorukat” – magyarázta az édesanya a The Epoch Times-nak.

A házaspárnak két fia van, az egyik két és fél éves, a másik pedig még csak néhány hónapos. A család közös reggelivel kezdi a napot, aztán Chantal elindul, hogy elvégezzen néhány házimunkát a farmon, ahol a család csirkéket, juhokat, kutyákat és macskákat nevel.

A két és fél éves Jack már most szívesen segít az édesanyjának megetetni a tyúkokat, és ehhez egy saját mini traktora is van, amit olyan ügyesen vezet, hogy az édesapja néha azzal viccelődik, jobban megy neki a vezetés, mint Chantalnak.

Jack nagyon élvezi összeszedni a tojásokat is, édesanyja szerint ez olyan a számára, mintha „minden nap jönne a húsvéti nyuszi.”

Bár a család farmja nem túlságosan nagy, arra tökéletesen alkalmas, hogy elmeneküljenek a kaotikus városi környezetből, és a fiúknak gondtalan, természet közeli gyerekkorban lehessen részük. „Az albertai kisvárosok még mindig az egyszerűség érzését nyújtják” – mondja Chantal, aki nosztalgiával emlékszik vissza saját gyerekkorára.

Fotó: Chantal Gregory

„Egy olyan helyre költözni, ahol kilométerekre nincsenek szomszédok, olyan magányt és biztonságot nyújtott, amit a városban nem lehet megtalálni” – jegyezte meg az édesanya, hozzátéve, hogy Jacknek így lehetősége van a napjai nagy részét a szabadban tölteni, és nem kell félteniük az autóktól vagy idegenektől.

Annak, hogy gyakorlatilag a semmi közepén élnek természetesen megvannak a nehézségei is, a legközelebbi élelmiszerbolt például 35 percre van, és a telek is keményebbek azon a vidéken, de a család boldogan vállalja ezeket a kellemetlenségeket.

Chantal visszaemlékszik arra, hogy annak idején, ha kimentek játszani, akkor kellett hazamenniük, amikor felgyúltak az utcai lámpák, és azt szeretné, ha ezt az élményt a fiainak is megadhatná.

A szülők ugyanakkor a hitnek és a családnak is nagy jelentőséget tulajdonítanak. „Arra akarjuk nevelni a gyerekeinket, hogy tiszteljék a felnőtteket, és legyenek kedvesek, de szilárdak a meggyőződéseikben.”

A kétgyerekes édesanya a közösségi médiában is dokumentálja mindennapi életüket, inspirációt nyújtva más családoknak, és rengeteg pozitív visszajelzést kap.

„Az emberek imádják! Rengeteg kommentet kapok más anyukáktól és apukáktól, akik hasonló életmódot szeretnének a családjuknak, ami jól tükrözi, milyen gyorsan, milyen nagyot változott a világ” – mondta. Családja történetének megosztásával arra szeretné ösztönözni az embereket, hogy lassítsanak le, éljenek egyszerűen, és élvezzék az apró pillanatokat.