Menü Bezárás

Az idős asszony az egész nyugdíját hajléktalanok vacsorájára költi, de egy este váratlanul meglátogatják őt

Az idős asszony, akinek a nyugdíja az egyetlen bevételi forrása, mindenét arra költ, hogy minden nap vacsorát készítsen hajléktalanoknak. Egyik este váratlanul a küszöbére özönlenek, és felkészületlenül éri, hogy amit egyikük a kezében tart.

Cindy élete legbrutálisabb veszteségét szenvedte el, mikor 35 évesen elvesztette férjét, Adamet. A következő évtizedekben az élete a bánat, a magány és a fájdalom sötét, kísérteties rémálmává változott.

69 évesen ment nyugdíjba, és nem voltak gyermekei, sem senki, akit “családjának” nevezhetett. Cindynek nem maradt más, csak emlékek a néhai férjéről, a beteljesületlen álmaikról, hogy gyerekeik legyenek, és gyermekkorának sötét szakasza, amelyet az utcán töltött szüleivel.

Bár csak átmenetileg voltak hajléktalanok egy hurrikán után, ez az időszak mégis kitörölhetetlen sebet hagyott Cindy lelkében, olyasmit, amit soha nem tudott elfelejteni.

Aki ismerte Cindyt, úgy tűnt, hogy boldogan berendezkedett, hogy élvezze a nyugdíjas éveit. Minden egyes fillért megérdemelt a sokéves odaadó és kemény munkájáért.

Bár Cindy nyugodtan tölthette volna öreg napjait békésen, ő nem ezt akarta tenni. Valami más is botorkált a fejében… valami a hajléktalanokról, akikkel naponta találkozott, miközben munkába utazott. Gyermekkorára emlékeztették, és a küzdelmére, hogy legalább napi egy rendes étkezést megengedhessenek maguknak.

Cindy hálás volt, hogy megmenekült az utcáról és a hajléktalanság nyomorúságából, de fájt neki, hogy keveseknek adatott meg ugyanilyen áldás. Ezért az egész nyugdíját arra költötte, hogy élelmiszert vegyen, és vacsorát főzzön 25 hajléktalan embernek, akit ismert.

Cindy minden nap korán kelt, és elkezdett dolgozni. Először is hatalmas fazék zabkását főzött, és több eldobható edénybe csomagolta. Aztán nekilátott a szendvicsek és a zöldségek elkészítésének. Steak-tekercsek és hamburgerek is szerepeltek a hétvégi menüjében.

Nem lenne meglepő, ha Cindy mindent megevett volna, amit a hajléktalanoknak főzött. Soha nem készített semmi különlegeset külön magának. És naponta ennyi emberre, köztük saját magára is vacsorát főzni nem volt könnyű.

De mindent megtett, amit csak tudott, hogy etesse az éhező embereket, akiket ismert. A metróállomáson lévő hajléktalanok nem tudták eléggé megköszönni Cindynek a kedvességét. Még azt is megkérdezték tőle, hol lakik, de ő nem volt hajlandó elárulni a címét.

“Én csak egy idős hölgy vagyok, aki nem akarja, hogy éhesen feküdjetek le!” – gyakran így viccelődött.

“Siessetek! Időben oda kell érnünk. Meg kell lepnünk őt!” – mondta a Jonas. Hajléktalan barátai egyetértettek, és elindultak Cindy címére. A nőnek fogalma sem volt róla, hogy jönnek hozzá..

Aznap Cindy szünetet tartott a főzésben. Nem mintha kimerült lett volna, vagy feladta volna. Olyan rágcsálnivalókat adott a hajléktalanoknak, amelyek nem romlottak meg a hétvégén.

Bár szünetet tartott, gondoskodott arról, hogy a rá támaszkodó emberek kapjanak valamit enni. De arra nem volt felkészülve, amit aznap este látott. Dörömbölést hallott az ajtaján, és elnémította a tévét, mielőtt felállt, hogy kinyissa.

“Ki jött ilyenkor hozzám?” – tűnődött. “Jövök, egy másodperc….!”

A teraszán állt az a 25 hajléktalan, akiket etetett. Cindy megdöbbent. “Ó, jaj! Mi szél hozott, és hogyan szereztétek meg a címemet?” – kérdezte, mikor Jonas egy dobozzal a kezében feléje indult.

“Boldog születésnapot!” – kiáltották! “Boldog, boldog, boldog születésnapot… – énekelték, miközben a döbbent Cindy elsírta magát.

Mint kiderült, Jonas és néhány hajléktalan férfi előző nap a tudta nélkül követte Cindyt a házához. Hallották, ahogy telefonon beszélt valakivel, és azt mondta, hogy másnap nem megy sehova, mert a 70. születésnapja lesz.

“Nem akartunk tolakodni. Csak többet akartunk tudni a kedves nőről, aki etetett minket” – mondta Jonas. “Aztán megtudtuk, hogy ma van a születésnapja, és megvettük ezt a tortát magának!” – tette hozzá egy másik.

Az, ahogy a hajléktalanok meglepték Cindyt a születésnapján, nagyon meghatotta. Üdvözölte őket otthonában, és megosztotta velük a tortáját. Ez volt a legszebb születésnap, amit valaha is ünnepelt.

Mit tanulhatunk ebből a történetből?

  • Mindig légy hálás azoknak, akik segítenek neked. Cindy az egész nyugdíját arra költötte, hogy minden nap 25 hajléktalannak adjon vacsorát. Meghatódva a kedvességétől, 70. születésnapján tortával lepték meg. Míg Cindy általában egyedül töltötte különleges napját, ezúttal élete legszebb születésnapját az összes hajléktalan pajtásával együtt ünnepelte.
  • Mindenki megérdemel egy esélyt, ezért segíts a rászorulókon, amikor csak tudsz. Bár Cindy nyugodt életet élhetett volna a nyugdíjából, ő mégis teljes egészében hajléktalanok étkeztetésére költötte azt. Biztosította, hogy naponta egyszer rendesen étkezzenek, és soha nem feküdtek le éhesen aludni.

Oszd meg ezt a történetet családoddal és barátaiddal. Lehet, hogy feldobja a napjukat és inspirálja őket.

Ezt a cikket a mindennapi életéből vett történetek ihlették, és egy profi író írta. A nevekkel és/vagy helyszínekkel való bármilyen hasonlóság pusztán a véletlen műve. Minden kép csak és kizárólag illusztrációs célokat szolgál.