Fogadd meg ezeket a tanácsokat és csodásak lesznek a muskátlijaid.
A magyar otthonok dísze a legnagyobb számban még mindig a muskátli, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen ez a dús, könnyen gondozható virág egészen az őszi szezonig képes virágba borítani az erkélyeket, teraszokat. A lényeg, hogy tisztában légy az alapvető igényeivel és biztosan meg fogja hálálni neked a törődést.
Ezekre figyelj oda, ha igazán szép muskátlikat szeretnél nevelni.
1. Napfényes helyek
Alapvető szempont, amit nem szabad elfelejteni, hogy biztosítsd számukra a megfelelő mennyiségű napfényt, hogy szépen virágozhassanak. A futó muskátli annyiban különbözik, hogy ő jobban kedveli azt, ha a nap egyik felében éri a napsütés, míg a másikban már árnyékban lehet.
2. Nem szabad zsúfolni
Nagyon fontos, hogy ne ültesd túl szorosan őket. Ha van egy balkonládád, ami nagyjából 1 m hosszú, abba 3-4 virágnál többet ne tégy.
3. Táplálás
Soha ne feledkezz meg a megfelelő táplálásról, ha szeretnéd, hogy egész szezonban bőven hozza virágait és egészséges maradhasson. Vannak kifejezetten a muskátlik számára kifejlesztett tápoldatok. Ezt szerezd be.
4. Időszerű locsolás
Ha megérkezik a forró, nyári meleg, akkor lényeges, hogy rendszeresen, minden nap megöntözd őket, nehogy lekókadjanak. Érdemes a kora reggeli vagy az esti órákban vizet adnod nekik, nehogy megterhelje a növényt a víz jelentette hirtelen változó hőhatás.
5. Megfelelő vízelvezetés
Ahogyan a legtöbb növénynek, úgy a muskátlinak sem tesz jót, ha áll a vízben. Mindig ellenőrizd a ládát vagy cserepet, hogy a vízelvezetés megfelelően funkcionál-e. Ha azzal gond van, könnyen rothadhat a növény.
6. Virágzás támogatása
Nincs is szebb annál, amikor egy növény ereje teljében ágaskodik és ontja a virágokat. A muskátlikat tudod támogatni ebben, ha időnként az elnyíló virágokat lecsipkeded róla.
7. Áttelelő
Ha elérkeznek a hűvös őszi napok, nem kell azon törnöd a fejed, hogyan szabadulj meg tőlük, hiszen nem egynyári növények lévén szépen át tudnak telelni. Vidd őket egy világos, 10 fok körüli helyiségbe, ahol kevesebbszer, de rendszeresen öntözd és szabadítsd meg őket a sárgult, száraz részektől.