Előfordult már, hogy kinyitottad az áhított tábla csokoládét, és láttad, hogy a csomagolás alól fehér réteg mosolyog rád? Ebben a cikkben elmondjuk, mit jelent ez, és hogy ettől még fogyasztható-e a csokoládé.
Amikor kedvenc csokoládénk akciós, kevesen tartják vissza magukat hogy csak egyet vegyenek belőle. Sokan közülünk kettőt vagy hármat is vesznek, hogy tartalékoljanak arra az esetre, ha váratlanul “ megkívánjuk“. Ne feledjük azonban, hogy a tárolás ebben az esetben nagyon fontos szerepet játszik.
Biztonságos az ilyen csokoládé fogyasztása?
A csokoládén lévő fehér réteg azt jelenti, hogy romlott?
Egy cukrászszakértő szerint a csokoládén lévő fehér réteg nem jelent semmi veszélyt, így nyugodtan fogyaszthatjuk. Az egész probléma a csokoládé tárolásának módjában rejlik, és akár a hőmérséklet-változás, akár a magas páratartalom okozhatja. És mi a különbség a kettő között?
Adam Turoni cukrász és csokoládékészítő elmagyarázta, hogyan készül a csokoládé. Ez egy összetett temperálási folyamat, amelynek során a csokoládét felmelegítik és lehűtik, hogy kemény és fényes legyen. Egy csokoládétermék, amely átesik ezen a folyamaton, csík- és foltmentes lesz.