Menü Bezárás

Leszárítja a pattanást, eltünteni a mitesszereket, leesik tőle a bőrkinövés és még a herpeszt is gyógyítja

Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a teafaolaj. Sikerét két legfontosabb tulajdonságának köszönheti: egyrészt kiváló fertőtlenítő, másrészt erősíti az immunrendszert, tehát megelőzésre is ajánlják.

Tudományosan bizonyított, hogy a teafaolaj hamar regenerálja a sebeket, ráadásul az elfertőződést is megelőzi, illetve kezeli. Érdekesség, hogy gennyes, véres felülettel érintkezve antiszeptikus hatása fokozódik, tehát bátran használható különböző zúzódásoknál is, akár hígítatlanul. De még mi mindenre jó?

A teafaolajról sok jót el lehet mondani:

  •  gombaölő
  • vírusölő, parazitaölő
  • bőrfertőtlenítő
  • leszárítja a pattanásokat
  • gyulladásgátló
  • szájfertőtlenítő
  • megszünteti a korpásodást

Arcápoláshoz 0,5-2 % teafa olajat szabad csak használni.

A szájüreg fertőtlenítésére cseppents belőle a fogkrémre, vagy önts keveset a szájvízbe.

A pattanásokra tegyél 2-3 csepp 100 %-os olajat, napi két alkalommal.

A gyógyszertárakban is megvásárolható szer az egyik legkiválóbb ellensége a herpeszvírusnak. Ráadásul a teafaolaj „szelektálva” pusztít: amíg hatalmas erővel támadja a kórokozókat, a bőrrel, a nyálkahártyával szemben gyengéd marad, nem roncsolja az érzékeny szöveteket. Ha érzed a bizsergést, készíts egy kis olívaolajból, pár csepp teafolajból elegyet, és naponta többször fültisztító pálcikával pöttyints az érzékeny területre. Akár meg is előzheted vele a hólyagot, de ha elő is bújik, nem lesz képes elhatalmasodni, terjeszkedni az ajkadon.

Az ekcémás bőrt is érdemes kevés olajjal kezelni, akárcsak a hajat, hiszen 5-10 csepp rendszeres felkenése megszünteti a korpásodást.

Ha száraz a hajad, a samponhoz tegyél pár csepp teafaolajat, majd hajmosás után hagyd pár percig rajta, ezután mosd le.

Fülfájás ellen forralj fel egy kevés extraszűz olívaolajat, majd keverd hozzá a teafa olajat, 2 rész olíva és 1 rész teafa olajat alkalmazz, majd ebből az oldatból kell 1-2 cseppet rakni a fájós fülbe. (Nem forrón!)

A torokfájás ellen meleg vízbe oldj fel 4-5 csepp teafa olajat, majd ezzel gargarizálj naponta 2-3-szor.

Takarításnál is nagyon hasznos: a WC ülőkét töröld át teafaolajas szivaccsal. Ugyanezt teheted a konyhapult, vagy a szemetes környékének tisztítására.

2. Citromfűolaj – a herpesz kiváló ellenszere a citromfűolaj is.

A citromfű főbb alkotórészei a citrál valamint a citronellál, a linalool, a geraniol és a citronellol. Fantasztikus hatását a citrálnak köszönheti, ami kiemelkedően magas antibakteriális hatású, gyulladáscsökkentő, nyugtató anyag. A teafaolajhoz hasonló módon készíts olívaolajos-citromfűolajos elegyet, azzal kezeld a nyugtalankodó-bizsergő foltot az ajkadon vagy a kibújni készülődő hólyag felszínét.

3. Aloe vera – ha tudod, hogy időnként szembe kell nézned a herpeszvírus támadásával, akkor mindenképp nevelj egy cserépnyi aloe verát otthon, mert a kitörni készülő problémát megelőzheted vele. Törj le egy darabot az egyik levélből és a belőle csorgó, zselészerű anyaggal kend be az érzékeny felületet.

A növény nedvének fő összetevője az uronsav, mellette azonban több mint kétszáz egyéb vitamin, ásványi anyag, aminosav, még szalicilsav is található benne, valamint a kutatások értékes enzimek jelenlétére is rámutattak. Éppen ezért az aloe vera fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatása rendkívüli, továbbá szinte egyedülálló módon képes a bőr sejtjeinek anyagcseréjét élénkíteni, azok működését serkenteni. Emellett erősíti az immunrendszert és fájdalomcsillapító hatást is gyakorol.