Menü Bezárás

Mindannyiuknak van otthon. Tegye vízbe, és permetezze a levéltetvekre.

A levéltetvek egyértelműen az egyik legidegesítőbb kerti kártevők közé tartoznak. Számos vegyszerrel védekezünk ezek ellen a rovarok ellen, de ezek káros hatással lehetnek a termésünkre, egészségünkre és pénztárcánkra.

Mint kiderült, sokkal olcsóbb, környezetbarát módszerekkel helyettesíthetjük őket, ha házilag készítünk levéltetű elleni permetet. Garantáljuk, hogy ha egyszer kipróbálod, soha többé nem térsz vissza a vegyszeres megfelelőikhez.

Öntsd fel vízzel, és használd a levéltetvekre

Szereti a kávét? Be kell vallanom, hogy el sem tudom képzelni, hogy a napomat egy „kis fekete” nélkül kezdjem. Lehet, hogy nem túl egészséges szokás, de már az illatától valahogy kitágul a szemem – ismered ezt az érzést?

Ironikus módon a kávé, amit sokan egyszerűen imádunk, áthatolhatatlan akadállyá válik a rovarok számára. Nos, úgy tűnik, maga a természet győz meg minket arról, hogy reggelente igyunk egy csészével – mit lehet tenni, ha muszáj, muszáj.

De kiderült, hogy a levéltetvek nem csak az illata miatt kerülik a kávét. A koffeint sem emésztik meg, amely károsítja a sejtmembránjukat és megbénítja az idegrendszerüket, ami azonnali halálukat eredményezi.

Hogyan kell elkészíteni a kávés permetet?

Egy edénybe 3 evőkanál kávét öntök, és egy liter forró vízzel felöntöm. Hagyom az egészet kihűlni, és egy szitán átszűröm. Ezt a készítményt mosogatószerrel is dúsítom. Egy evőkanálnyi készítmény elég a főzet tapadásának növeléséhez.

A kávés permetezést reggel vagy este végzem, amikor a növények még nem melegedtek fel. Meglátod, hogy egyetlen permetezés után a levéltetvek túlnyomó többsége egyszerűen elpusztul. A második permetezést 2-3 nap múlva végezzük el.

A kávé alternatív felhasználási módjai a kertben

A kávézacc nagyszerű természetes trágya. Megsavanyítja a talajt, és számos értékes tápanyaggal, többek között nitrogénnel és káliummal látja el a növényeket. Csak olyan növényeknél használjon kávézaccot, amelyek szeretik a savas pH-t, mint például az áfonya, a rózsa és a rododendron.

Javaslom azonban, hogy előtte teljes napon szárítsuk meg, és csak a bokrok alá szórjuk ki. Akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fog penészesedni, és nem fogod magadhoz vonzani a kártevőket. A földet cserepes virágokhoz is használhatod.