Menü Bezárás

Nem akart házassági szerződést, négyszer annyit keres, mint a vőlegénye, aki most úgy érzi, hogy a menyasszonya a férfiasságába gázolt

Vőlegénye édesanyja azzal vádolta, hogy a fia pénzére hajt, és nyomást gyakorolt rá, hogy írja alá a házassági szerződést, de a nő úgy döntött, itt az ideje, hogy kiálljon önmagáért.

A 32 éves nő első perctől kijelentette, hogy nem akar házassági szerződést kötni, és a vőlegénye egyet is értett vele, de leendő anyósa ragaszkodott a szerződéshez, és nyomást gyakorolt rá, hogy aláírja, ami végül vitához vezetett. A nő most nem biztos benne, hogy a megfelelő dolgot tette, mivel megbántotta a vőlegényét, aki sértve érzi magát a férfiasságában.

A menyasszony a Redditen osztotta meg a történetét, és kért tanácsot más felhasználóktól.

„A vőlegényem és én körülbelül 6 éve vagyunk együtt, és 2 éve jegyeztük el egymást. Az eljegyzés után leültünk, és megbeszéltünk néhány fontos dolgot a jövővel kapcsolatban – például gyerekek örökbefogadása, pénzügyek, vallás, stb. Az egyik ilyen dolog a listámon az volt, hogy nem akarok házassági szerződést. Nem akarok vitázni a hasznosságáról, de én úgy vagyok vele, hogy ha már a házasságkötés előtt a válásra készülsz, az annak a jele, hogy valószínűleg nem a megfelelő emberrel házasodsz össze. Egyetértett velem, és minden rendben is volt. De az utóbbi időben a családja (különösen az anyja) folyamatosan felhozza a házassági szerződés témát. Már sokszor elmondtam az anyjának, hogy nem akarom aláírni, és hogy ez a kérdés rám és a vőlegényemre tartozik, kettesben megbeszéljük, és párként döntünk róla. Ő is próbált nemet mondani az anyjának, de sokkal gyengébben.” – írta a menyasszony.

A leendő anyós azonban ezen a ponton úgy döntött, hogy a kezébe veszi az irányítást, és egy alkalommal vacsora után a menyasszony elé tett egy házassági szerződést, amit az ügyvédje állított össze. A nő nem akarta aláírni, mire az anyósa azzal vádolta, hogy a férfi pénzére hajt. Mivel a vőlegénye nem állt ki mellette, a nő saját magát védte meg.

„Mondtam az anyósomnak, hogy szó sincs arról, hogy „aranyásó” lennék: négyszer annyit keresek, mint a vőlegényem (én orvos vagyok, ő a második évben otthagyta az egyetemet), kifizettem a teljes diákhitelemet (neki több mint 100 ezer dollár adóssága van), van saját házam, bőséges megtakarításaim, és nyilvánvalóan többet fogok örökölni a szüleimtől, mint ő (6 gyerek van a családjukban, és középosztálybeliek). Mégis miért aggódik?”

„Ez gyorsan elhallgattatta, különösen miután a leendő sógornőm hozzátette, hogy ha valaki, akkor a vőlegényem itt az aranyásó. A vőlegényem most haragszik rám. Azt mondja, megsértettem a férfiasságában, amikor a családja előtt kimondtam, mennyivel sikeresebb vagyok nála, és a bátyjai most az ő kárára viccelődnek, a telefonjukban átírták a nevét „aranyásóra”. Én személy szerint nem hiszem, hogy udvariatlan lettem volna, vagy átléptem volna egy határt, de szerinte igen, és kezelhettem volna jobban is a helyzetet.” – folyatta a nő.

Ezután a többi felhasználó véleményét kérte, abban, hogy valóban tévedett-e, és a legtöbben az ő pártjára álltak. Az egyik felhasználó azt írta: „Az ő anyja hozta fel a házassági szerződést az egész család előtt – MIUTÁN ő már nemet mondott. Ő nevezte aranyásónak a fia menyasszonyát az egész család jelenlétében. Mégis TE voltál az, aki megsértette őt a férfiasságában? Az, hogy a vőlegényed nem védett meg téged, figyelmeztető jel. Az a tény, hogy sértve érzi magát a férfiasságában, szintén figyelmeztető jel. És az, hogy téged hibáztat az anyja helyett, a legnagyobb figyelmeztetés mind között. Az anyja azt hitte, hogy ez egy teszt, hogy megtudja, elég jó vagy-e a fiának. De ez valójában azt tesztelte, hogy ő elég jó-e hozzád, és ő elbukott.”