Amikor meghalljuk azt a szót, hogy „karma” a legtöbb ember sejti, hogy miről is van szó, ám nem biztos, hogy pontos tudással rendelkezünk ezzel a fogalommal kapcsolatban.
A karma szó a Szanszkrit nyelvből ered és jelentése cselekedet. A spirituális világ nézőpontjából kiindulva, legkönnyebben úgy határozhatjuk meg a karma szó jelentését, hogy minden cselekedetünk egy annak megfelelő következménnyel jár. Vegyünk csak egy konkrét példát: ha gonosz voltál valakivel, akkor valaki veled is gonosz lesz. A visszahatás ereje viszont nem mindig ugyanolyan mértékű, mint ami tőlünk származik.
A karmát nem lehet elrejteni, vagy nem lehet elhallgattatni. Előbb utóbb minden egyes energia kiegyenlítődik, és ahogyan a jó, úgy a rossz sem tart örökké.
A karma ezen a főbb jellemzői egészen a Hindu Aranyszabályokból eredeztethetőek. De nem csak ennyiből áll a karma működése. Ha még jobban szeretnéd megérteni, hogyan is működik, akkor most szintén a Hindu Aranyszabályok közül válogattuk ki a karma 12 legfőbb törvényét.
1. A növekedés törvénye
Mindannyian fejlődünk az életünk során. Ha nem haladsz az utadon előre, akkor a világ szemében nem fejlődsz. Tehát saját magunkat folyamatos fejlődésre kell intsük ahhoz, hogy a világ is sokkal jobb dolgokat tartogasson számunkra.
2. Az alkotás törvénye
Folyamatosan dolgoznunk kell magunkon és küzdenünk kell azokért a dolgokért, amelyeket el akarunk érni az életben. Ha nem alkotjuk meg a világunkat, akkor sosem teljesedhetünk ki. Ha pedig valami nem tetszik, változtass.
3. Az alázatosság törvénye
Nem hibáztathatunk másokat azért, amit magunknak csináltunk. Minden, ami velünk történik, a saját tetteinkből fakadnak. Még az életünk legrosszabb időszakai is azért fordulhatnak elő, mert a múltban valami rosszat követtünk el.
4. A figyelem törvénye
Minél inkább tudunk összpontosítani, annál inkább meghódíthatjuk a világot. Ha nem vagyunk képesek kiüríteni az elménket, akkor nem juthatunk messzire. Minél magasabb szinten elsajátítjuk a koncentráció képességét, annál könnyebb dolgunk lesz.
5. Az adás törvénye
Mindig merd megosztani másokkal a saját javaidat. A mai világban a nagyvonalúság mutatja meg a legjobban, hogy ki mennyit ér.
6. A kötődés törvénye
Mindannyian kapcsolatban állunk egymással. Az Univerzum számára mindannyian egyek vagyunk. Még az élet legapróbb formái is kulcsfontosságúak.
7. A felelősségvállalás törvénye
Mindannyian felelősek vagyunk az elkövetett cselekedeteinkért. A jót és a rosszat is egyaránt mi hozzuk létre. Felelősségteljesen hozd meg a döntéseidet.
8. Az itt és most törvénye
Mindannyian a jelen pillanatát kellene megéljük, hiszen a holnap bizonytalan, a tegnapon pedig már úgysem lehet változtatni. A jelen pillanata az, ami felett hatalmunk lehet, így hát használjuk ki a most varázslatos pillanatát.
9. Az ok és okozat törvénye
Ez a törvény nagyon sokak szerint a karma legnagyobb törvénye: azt kapjuk, amit adunk. Ha jót adsz a világnak jót kapsz cserébe. Így működik az élet.
10. A türelem és a jutalom törvénye
Ha nem vagy eléggé türelmes a mai világban, akkor sokszor csalódni fogsz. Ki kell várnod az megfelelő időt, hiszen mindennek meg van a maga tökéletes ideje. Ha pedig képes vagy erre, akkor a jutalom sem marad el.
11. A változás törvénye
A változás elkerülhetetlen így be kell fogadnod az életedbe, ha boldog akarsz lenni. Ne kérdőjelezd meg, csak hagyd, hogy sodorjon magával.
12. A jelentőség és az inspiráció törvénye
Minden, amivel kapcsolatba kerülünk az életünk során jól meghatározott jelentőséggel bír. Minden, amit teszel befolyásolja azt, aki vagy. Ha most épp nem látod az erdőtől a fát, az nem azt jelenti, hogy minden, ami most veled történik az értelmetlen.