Menü Bezárás

Csütörtök este van, a garázsomban ülök…

Csütörtök este van, a garázsomban ülök, cigarettával a kezemben.

Egyszer csak megjelent négy fiatal, el akarták vinni a kocsimat. Megütöttek, követelték a kulcsaimat.

Mondtam nekik, hogy bent vannak a házban.

Ezért úgy döntöttek, bemennek.

Amire nem számítottak… az a két pitbullom volt, egyenként 16 kilót nyomtak.

Két édes lelkű kutya, a legszebbek, akiket csak el lehet képzelni.

De amikor az otthonuk és a gazdájuk védelméről van szó, lenyűgöző gyorsasággal váltak félelmetessé.
Szembeszálltak a betolakodókkal, és mellettem maradtak, fölém álltak, miközben a garázs padlóján feküdtem…
Csendes őrök, hűséges védelmezők.

Biztonságban tartottak.

Megmentettek.

Ők mentett kutyák. Kutyák, akiket senki sem akart.

És mégis, azon az éjszakán, ők adták meg nekem a legértékesebb második esélyt.