Menü Bezárás

Ezeket a vitaminokat kell szedned, ha mindig fáradtnak érzed magad

A fáradtság gyakori probléma, különösen olyan középkorú embereknél, akik túlhajszolják magukat, alvászavarokkal küzdenek, vagy rendszertelen életmódot folytatnak.

Szerencsére számos módja van annak, hogy megadd a szervezetednek a szükséges energiát. Elkezdhetsz sportolni, hosszabb ideig alhatsz, megváltoztathatod az étrendedet, vagy segíthetsz a bajon egy sor olyan vitaminnal, amelyek leküzdik a fáradtságot.

Vitaminok, amelyek megszabadíthatnak a fáradtságtól

B12-vitamin az idegrendszer serkentésére

A B12-vitamin alkalmazása az egyik leghatékonyabb módszer a fáradtság kezelésére. Gyorsan kifejti a hatását, amelyet nagyrészt az agy és az idegrendszer működésére gyakorol, megszünteti az idegességet, és a koncentrációhiányt.

C-vitamin, erős antioxidáns

A C-vitamin egy másik olyan étrendkiegészítő, ami sokat segíthet a fáradtság leküzdésében. Erős antioxidáns, segít a szervezetnek megbirkózni a stresszel, részt vesz az anti-stressz hormonok előállításában, amelyek a kimerültség elleni küzdelemért felelősek. A C-vitamin emellett csökkenti az izomfájdalmat nagyobb erőfeszítések után, és a sebek gyorsabb gyógyulását is elősegíti.

Magnézium, a kimerültség elleni küzdelem bajnoka

A magnézium nélkülözhetetlen ásványi anyag a szervezet megfelelő működéséhez, segít fenntartani a normális vérnyomás szintet, valamint a szív-és érrendszer egészségét. A túlhajszolt életvitel miatt fellépő kortizolfelesleg kiválthatja a szövetek magnéziumhiányát, és ez krónikus fáradtságot okozhat.

B9-vitamin

A B9-vitamin, amit folsav néven is ismerünk, egy szintetikus vegyület, amely fontos szerepet tölt be egészségünk megőrzésében. Az emberi szervezetnek szüksége van folsavra, hogy fenntartsa a normális agyműködést, és leküzdhesse a fáradtságot. A folsav-hiány ingerlékenységet, gyengeséget, depressziót, koncentrációhiányt és kimerültséget okozhat.

B6-vitamin

A B6-vitamin felgyorsítja az anyagcserét és támogatja az ideg- és keringési rendszer egészségét. Mivel képes a stresszhormonok megsemmisítésére, a B6-vitamin alapvetően javítja a hangulatot, növeli az energiaszintet, és csökkenti a túlhajszolt életmód okozta kimerültséget.

D-vitamin

A D-vitamin segít a kalcium felszívódásában, fenntartja a csontok egészségét, és növeli az energiaszintet. A D-vitamin hiánya izomfájdalmakat okozhat, gyakoribbak lehetnek a csonttörések, ugyanakkor álmatlanságot, kimerültséget, gyakori hangulatingadozást és krónikus fáradtságot is okozhat.

E-vitamin

Az E-vitamin erős antioxidáns, nélkülözhetetlen a test számára, segít a szabadgyökök eltávolításában, és az erős immunrendszer fenntartásában.

Mi több, kitágítja a vérereket, ezáltal javítja a vérkeringést, ennek hatására pedig megnövekszik az energiaszint, és csökken a fáradtságot és koncentrációhiányt okozó stresszhormonok szintje.

A koffein is megszabadít a krónikus kimerültségtől

Noha sokan szidalmazzák, a koffein erős agyi stimuláns. Kiegyensúlyozott mennyiségben fogyasztva segít a szervezetnek az energiaszint helyreállításában, és támogatja az idegrendszer megfelelő működését.

A fáradtság különböző betegségek, köztük cukorbetegség, szívbetegségek, ízületi gyulladások, vérszegénység és pajzsmirigybetegségek tünete is lehet. Ha az életmódváltás és a vitaminok nem segítenek, tanácsos orvoshoz fordulni.

Megtörténhet, hogy mélyrehatóbban ki kell elemezni a problémát, mert a fáradtság oka sokkal súlyosabb is lehet! A vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, antihisztaminok és a vizelethajtó gyógyszerek is tartós fáradtságot okozhatnak.

Figyelj arra, hogy a szervezetedben a vitaminok és ásványi anyagok szintje egyensúlyban maradjon, hogy több energiád lehessen, jobban tudj koncentrálni, és erős maradjon az immunrendszered.

A kiegyensúlyozott étrend, amely gazdag gyümölcsökben, zöldségekben, teljes kiőrlésű gabonafélékben és néhány, a fáradtság leküzdéséhez szükséges vitaminban, amelyek segítik a nélkülözhetetlen tápanyagok felszívódását, mind a segítségedre lehet abban, hogy leküzd a stresszt, megszabadulj a rossz hangulattól és a krónikus kimerültségtől. Forrás