A statisztikák szerint több mint 50 millió embert érint valamilyen formában allergia, és a levegőszennyezés (autók, gyárak által) nagyon nagy szerepet játszik ezek kialakulásában. Okozhat asztmát, szénanáthát, mind felnőttek, mind gyermekek körében.
A jó hír az, hogy van néhány természetes módszer a megelőzésre.
Biztonságos helyen kell élnünk, ezért összegyűjtöttük azokat a növényeket, amelyek kiszűrik a levegőt és megszabadítanak a nem kívánt allergiáktól.
1. Vitorlavirág vagy béke liliom
Nem csak gyönyörű a sötét levelével és a fehér virágával, de kutatások bizonyították, hogy jelentősen csökkenti és kiszűri a levegőből a káros anyagokat.
2. Tarka sárkányfa ( Dracaena marginata)
Akár 2 méteresre is megnőhet, és nem csak a széndioxidot szűri ki a levegőből, hanem a műanyagok gyártásánál a levegőbe kerülő benzolt is, ami viszkető kiütéseket is okozhat.
3. Rákvirág ( Aglaonema)
NASA által javasolt növény, ami képes kiszűrni a levegőből a benzolt és a formaldehidet. Ezek súlyosan károsíthatják a szervezetünket.
4. Szobafikusz
Nevét a vastag leveleiről kapta, melyek a formaldehidet filtrálják ki a levegőből. Ennek a vegyi anyagnak a jelenléte okoz sok gyermeknél asztmát.
5. Illatos sárkányfa (Dracaena fragrans vagy Janet Craig)
Ha erről a növényről hallasz, biztos, hogy Te is akarsz majd egyet otthonra, mert kiszűrheti a metilbenzolt a levegőből, ami súlyosbítja a szénanátha, asztma és az atópiás eredetű bőrgyulladás tüneteit.
6. Szobapáfrány
Párás helyen érzi legjobban magát, és kevés gondozást igényel. A NASA szerint a legjobb légtisztító.
7. Anyósnyelv vagy szobai tigrislevél
A száraz helyeket kedveli, és az 5 fő egészségkárosító anyagból 4-et kivon a levegőből.
8. Aloe Vera
Nem csak a gyógyászatban és a kozmetikumokban hasznos, a levegőt is megtisztítja a benzoltól és formaldehidtől.
9. Nagy flamingóvirág
Nem csak színt visz a lakásba az egyedi piros virágával, de kiválasztja a levegőből az ammóniát. Mivel maga a növény is okozhat allergiát, győződj meg róla hogy nem vagy érzékeny rá!
10. Bambuszpálma
Amerika trópusi és szubtrópusi területein honos, 6 méteresre is megnőhet. Leginkább dekor elemként terjedt el, de van egy jó hírünk: megszabadítja a levegőt a triklór-ethiléntől, ami legtöbbször fejfájást és szédülést okoz.